Registr dlužníků


Získejte vozidlo bez nahlížení do registru dlužníků

Registry dlužníků

CBCB:
- Společnost CBCB - Czech Banking Credit Bureau, a.s. - byla založena za účelem provozování Bankovního registru klientských informací, tak aby CBCB mohla být společností, prostřednictvím které se banky budou vzájemně informovat o "…záležitostech, které vypovídají o bonitě a důvěryhodnosti jejich klientů", jak umožňuje zákon o bankách

LLCB:
- Zájmové sdružení právnických osob LLCB, z.s.p.o. bylo založeno dne 8.10.2004 za účelem zajištění a zprostředkování vzájemného informování věřitelských subjektů o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů – fyzických a právnických osob. LLCB shromažďuje od věřitelských subjektů údaje o jejich klientech, zajišťuje jejich zpracování a provozuje tak Nebankovní registr klientských informací.
Zakladateli sdružení LLCB, z.s.p.o. je osm společností působících na území České republiky v oblasti leasingu a splátkového prodeje:

ČSOB Leasing, a.s.,
GE Money Auto, a.s.,
GE Money Multiservis, a.s.,
UniCredit Leasing CZ, a.s.
Santander Consumer Finance a.s.
ŠkoFIN s.r.o.,
Leasing České spořitelny, a.s.,
s Autoleasing, a.s.

Dalšími účastníky Nebankovního registru klientských informací jsou:
DS Leasing, a.s.,
D.S. Leasing Full Service, s.r.o.
RCI Financial Services, s.r.o.
Credium, a.s.
TOYOTA Financial Services Czech s.r.o.
s Autoúvěr, a.s.
PSA FINANCE ČESKÁ REPUBLIKA, s.r.o.
UNILEASING a.s.
S MORAVA Leasing, a.s.
AGRO LEASING J.Hradec s.r.o.
IMPULS – Leasing – AUSTRIA s.r.o.
Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
Diners Club Czech
SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o.
COFIDIS s.r.o.
CETELEM ČR, a.s.
Factoring České Spořitelny, a.s.
NLB Factoring, a.s.

LLCB, z.s.p.o. je subjektem, prostřednictvím kterého si věřitelské společnosti vzájemně vyměňují určité údaje o svých klientech tak, aby předcházely možným podvodům a nekalým praktikám ze strany některých svých klientů a též aby se chránily proti riziku nesolventnosti klientů.

SOLUS:
SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, jehož cílem je v rámci tzv. odpovědného úvěrování přispívat k prevenci předlužování klientů, k prevenci růstu počtu dlužníků v prodlení, přispívat ke zvyšování vymahatelnosti stávajících dluhů po splatnosti a snižovat potenciální finanční ztráty věřitelů. Sdružení SOLUS bylo zaregistrováno a fakticky zahájilo činnost v červnu 1999.

SOLUS vytváří dva negativní registry klientských informací, které shromažďují informace o klientech, kteří se dostali do problémů se splácením svých závazků u některého z členů sdružení SOLUS. Jde o Registr FO, do kterého jsou zařazovány fyzické osoby (spotřebitelé), a Registr IČ, do kterého jsou zařazovány fyzické osoby podnikatelé a právnické osoby.

Negativní registry klientských informací SOLUS fungují na základě on-line dotazů a jednoznačně interpretovatelných odpovědí, které jsou poskytovány v čase kratším než jedna vteřina.

Aktivity sdružení SOLUS mají hmatatelné přínosy nejen pro členské společnosti, ale také pro spotřebitele. Klienti, kteří splácejí bezproblémově své závazky u členů sdružení a nemají v registru klientských informací SOLUS záznam, mají často snazší přístup ke službám členů sdružení.

NEGATIVNÍ KLIENTSKÉ REGISTRY SOLUS POSKYTUJÍ UNIKÁTNÍ INFORMACE NAPŘÍČ RŮZNÝMI SEKTORY

Do činnosti sdružení SOLUS se zapojila řada společností z různých ekonomických sektorů. Jsou mezi nimi nebankovní finanční instituce, banky, mobilní operátoři, distributor elektrické energie a další společnosti. Všechny tyto společnosti mohou díky členství ve sdružení SOLUS prostřednictvím negativních klientských registrů efektivněji řídit riziko u služeb, které poskytují. Aktuální seznam čítá následující společnosti:

BRE Bank S.A., organizační složka podniku
CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o.
CETELEM ČR, a. s.
Citibank Europe plc, organizační složka
COFIDIS s.r.o.
Credium, a.s.
Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
Československá obchodní banka, a.s.
Český Triangl, a. s.
ČSOB Leasing, a.s.
E.ON Česká republika, s.r.o.
ESSOX s.r.o.
Home Credit a. s.
Komerční banka, a.s.
LBBW Bank CZ a.s.
MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.
PROFI CREDIT Czech, a. s.
Raiffeisenbank a.s.
Santander Consumer Finance a.s.
s Autoleasing, a.s.
s Autoúvěr, a.s.
Telefónica O2 Czech Republic, a.s.
T-Mobile Czech Republic a.s.
UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
UniCredit CZ, a.s.
VB Leasing CZ, spol. s r.o.
VLTAVÍN leas, a.s.
Vodafone Czech Republic a.s.


« Registr dlužníků